MPPT Solárny regulátor SmartSolar


Robustný a rýchly MPPT regulátor pre náročné podmienky s napätím panelov až 150 V, maximálny nabíjací prúd 35 A.
Batéria 12 / 24V / 48, FV max. 500/1000/2000Wp s plnou zárukou na 5 rokov a integrovaným bluetooth.

MPPT solárne regulátory Victron Energy patria medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore.
Ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie, ktoré zaisťuje maximálne možné solárne zisky. Najmä pri zatiahnutej oblohe s častou zmenou intenzity svetla sú solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom alebo o 10% vyššie oproti pomalším MPPT regulátorom


Maximálny výkon solárnych panelov je pri 12V systémoch 500 Wp, pri 24V systémoch 1000 Wp a pri 48V systémoch 2000 Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty. 


Maximálne napätie na prázdno (označované ako Voc) pripojených solárnych panelov nesmie prekročiť hodnotu 150V (pozor: s klesajúcou vonkajšou teplotou rastie napätie solárnych panelov). Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 40A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.


Správnu voľbu vášho BlueSolar / SmartSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaického poľa si overte v našom konfigurátore tu


Nová rada SmartSolar MPPT regulátorov ponúka vstavaný Bluetooth

Táto nová funkcia prináša možnosť prepojenia Vášho "chytrého" telefónu / tabletu s Vaším "chytrým" solárnym regulátorom.
Môžete monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní. Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.


Aplikácia VictronConnect pre telefóny        

Aplikáciu VictronConnect si môžete bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store
Ak chcete vykonať vyššie uvedené pomocou PC, potom máte možnosť použiť pre prepojenie regulátora a PC kábel VE.direct na     USB. Do počítača si iba nainštalujete program Victron Connect, ktorý môžete stiahnuť zadarmo opäť na rovnakej adrese tu.Vnútorné elektronické komponenty sú chránené náterom zo živice proti nepriaznivým vplyvom, pre dlhú životnosť. Ponúka tak zvýšenú odolnosť krytia IP43 pre elektronické komponenty a IP22 pre pripojovacie konektory. Určené pre vertikálnu polohu na nehorľavý podklad, so zapojením kabeláže zospodu. 
Regulátor obsahuje vnútorný teplotný senzor pre zodpovedajúcu úpravu nabíjacieho napätia. Automatická detekcia systémového napätia 12 alebo 24 V.


Adaptívne trojstupňové nabíjanie

 1. Rýchle nabíjanie (Bulk)

 2. Absorpčné (Absorption)

 3. Udržiavacie (Float).


Spočiatku je pri rýchlom nabíjaní generovaný vysoký prúd a nižšie napätie, pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie so znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie, bez nebezpečného prebíjania znižujúceho životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na batérie klesne pod 13,2V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.
 
Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1 V vyššie ako napätie batérie. U 12 V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov (panely v sérii). Je teda možné nabíjať 12 V batériu aj panely s pracovným napätím 24V. Pri 24V systémoch odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie.
 
Solárny regulátor disponuje DC výstupom pre napájanie DC záťaže. Napätie DC výstupu je rovnako napätie batérie. Takže ak máte napr. 12V batériu - na DC výstupe môžeme napájať 12V záťaž.
 
BatteryLife algoritmus - adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie a deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorej dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčné napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpojeniu záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždenne k plnému dobitiu batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu.


Špecifikácia

 • Napätie batérie: 12/24/48 V
 • Menovitý nabíjací prúd: 35A 
 • Automatické odpojenie záťaže: Áno
 • Algoritmus nabíjania: adaptívny
 • Prevádzková teplota: -30 do +60°C
 • Ochrana: IP43
 • Rozmer svorky: 16 mm²
 • Hmotnosť: 1,25 kg
 • Rozmery (v x š x h): 130 x 186 x 70 mm 


Na stiahnutie:

Technický list

Užívateľská príručka


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Základný kód overenia Captcha

MPPT solárny regulátor Victron Energy SmartSolar 150/35

 • Výrobca: Victron Energy
 • Kód produktu: MPPT solárny regulátor Victron Energy SmartSolar 150/35
 • Dostupnosť: Skladom
 • 336€

 • Bez DPH: 280€

Dostupné možnosti


Súvisiace produkty

Solárny set s panelom Longi 505Wp a Victron reguláciou

Solárny set s panelom Longi 505Wp a Victron reguláciou

Ostrovný fotovoltaický systém s výkonným solárnym panelom Longi 505Wp a inteligentnou reguláciou Vic..

0€ Bez DPH: 0€